Lisää pakkalistoja SM-kisaviikonlopulta

29/07/08 - Johanna Virtanen

Tässä ovat kaikki SM-kisojen Standard-karsinnan pakkalistat, joilla saavutettiin 4-2 tai sitä parempi tulos.

Karsinnan osittainen pakkajakauma (osa listoista on Hukassa):

R pieksu 9, useammanlaisia versioita
UB keijut 5
Elf 5, näistä 2 BG
Merfolk 5
Reveillark 4
Manapakka 4, näistä 2 perinteinen RG
Storm 2
Muut 11

Teemu Myllynen, 4-0-2 - "Fishtick"
MAIN DECKSIDEBOARD

11 Island
4 Wanderwine Hub
4 Adarkar Wastes
4 Mutavault
1 Faerie Conclave

2 Tideshaper Mystic
4 Cursecatcher
3 Stonybrook Banneret
4 Silvergill Adept
2 Sygg River Guide
4 Lord of Atlantis
4 Merrow Reejerey
3 Sower of Temptation

2 Ancestral Vision
2 Oblivion Ring
3 Sages Dousing
3 Cryptic Command

4 Burrenton Forge-Tender
3 Sunlance
2 Reveillark
1 Sower of Temptation
4 Prodigal Sorcerer
1 Razormane Masticore


Tommi Tikkanen, 4-0-2 - "Jarno J. Kuukan lihavankkurit"
MAIN DECKSIDEBOARD

4 Treetop Village
4 Fire-Lit Thicket
2 Highland Weald
2 Mouth of Ronom
8 Snow-Covered Forest
4 Snow-Covered Mountain

4 Chameleon Colossus
4 Wall of Roots
3 Tarmogoyf
3 Kitchen Finks
3 Cloudthresher
1 Siege-Gang Commander
1 Magus of the Moon

4 Firespout
4 Skred
4 Into the North
3 Harmonize
2 Primal Command
1 Loxodon Warhammer

3 Magus of the Moon
2 Faerie Macabre
2 Riftsweeper
2 Molten Disaster
2 Primal Command
2 Wickerbough Elder
1 Cloudthresher
1 Akroma Angel of Fury


Jukka Lehtinen, 4-0-2 - "Jarno J. Kuukka lentää jälleen"
MAIN DECKSIDEBOARD

4 Mutavault
3 Underground River
4 Secluded Glen
3 River of Tears
3 Faerie Conclave
2 Sunken Ruins
3 Island
1 Swamp
1 Pendelhaven

4 Spellstutter Sprite
3 Mistbind Clique
2 Vendilion Clique

4 Bitterblossom
4 Terror
3 Damnation
4 Ancestral Vision
4 Remove Soul
4 Rune Snag
4 Cryptic Command

3 Bottle Gnomes
1 Oona Queen of the Fae
3 Murderous Redcap
4 Commandeer
1 Damnation
3 Thoughtseize


Matti Nuortio, 4-0-2 - "Puutarhan kauneus ilman, että tarvitsee uskoa sen alla oleviin keijukaisiin"
MAIN DECKSIDEBOARD

4 Mutavault
1 Faerie Conclave
4 Secluded Glen
4 Underground River
3 River of Tears
1 Sunken Ruins
1 Reflecting Pool
1 Pendelhaven
5 Island
1 Swamp

4 Spellstutter Sprite
4 Scion of Oona
4 Mistbind Clique
2 Vendilion Clique

4 Ancestral Vision
4 Rune Snag
4 Cryptic Command
4 Bitterblossom
2 Thoughtseize
2 Slaughter Pact
1 Terror

3 Flashfreeze
1 Terror
2 Slaughter Pact
2 Thoughtseize
4 Damnation
3 Razormane Masticore


Kalle Sundberg, 4-1-1
Pakkalista hukassa

Andrei Häyrynen, 4-1-1
MAIN DECKSIDEBOARD

4 Mutavault
2 Aunties Hovel
2 Graven Cairns
4 Sulfurous Springs
3 Ghitu Encampment
9 Mountain

4 Mogg Fanatic
4 Martyr of Ashes
1 Magus of the Moon

4 Shard Volley
4 Rift Bolt
4 Flame Javelin
3 Tarfire
4 Incinerate
4 Sulfurous Blast
4 Bitterblossom

2 Terror
3 Everlasting Torment
4 Dragons Claw
3 Thoughtseize
3 Magus of the Moon


Kalle Kuusinen, 4-1-1 - "Larkkiparkissa Jarno J. Kuukan lihavankkureiden vieressä"
MAIN DECKSIDEBOARD

3 Vivid Creek
2 Reflecting Pool
4 Mountain
4 Island
2 Plains
4 Shivan Reef
4 Mystic Gate

3 Greater Gargadon
4 Reveillark
4 Mulldrifter
3 Body Double
2 Venser Shaper Savant
3 Sower of Temptation
4 Avalanche Riders

4 Prismatic Lens
2 Mind Stone
4 Rune Snag
3 Firespout
2 Momentary Blink

3 Wrath of God
3 Extirpate
3 Teferi, Mage of Zhalfir
2 Crovax Ascendant Hero
2 Pact of Negation
2 Wispmare


Jesse Karppinen, 4-1-1
MAIN DECKSIDEBOARD

1 Tresserhorn Sinks
2 Highland Weald
4 Treetop Village
2 Mouth of Ronom
2 Fire-Lit Thicket
1 Snow-Covered Swamp
2 Snow-Covered Mountain
10 Snow-Covered Forest

1 Grim Poppet
1 Bogardan Hellkite
1 Deus of Calamity
4 Chameleon Colossus
4 Wall of Roots
3 Cloudthresher
4 Kitchen Finks

1 Void
4 Skred
4 Into the North
2 Garruk Wildspeaker
4 Harmonize
3 Firespout

2 Krosan Grip
1 Firespout
1 Cloudthresher
4 Tarmogoyf
1 Garruk Wildspeaker
2 Void
4 Magus of the Moon


Miika Wikberg, 4-1-1 - "Faeries"
MAIN DECKSIDEBOARD

1 Mutavault
1 Pendelhaven
2 Faerie Conclave
6 Island
2 Sunken Ruins
4 Underground River
4 River of Tears
4 Secluded Glen
1 Swamp

4 Spellstutter Sprite
4 Mistbind Clique
1 Vendilion Clique
2 Scion of Oona

4 Bitterblossom
4 Terror
4 Rune Snag
4 Ancestral Vision
2 Loxodon Warhammer
4 Cryptic Command
2 Damnation

2 Damnation
3 Murderous Redcap
4 Thoughtseize
4 Bottle Gnomes
2 Razormane Masticore


Jan Moilanen, 4-2
Pakkalista hukassa

Tuomas Kotiranta, 4-2
MAIN DECKSIDEBOARD

22 Snow-Covered Mountain
3 Keldon Megaliths

4 Figure of Destiny
4 Mogg Fanatic
3 Ashenmoor Gouger
4 Magus of the Moon
4 Demigod of Revenge
4 Magus of the Scroll

4 Skred
4 Flame Javelin
4 Incinerate

2 Siege-Gang Commander
3 Serrated Arrows
3 Manabarbs
3 Faerie Macabre
4 Lash Out


Santeri Suvela, 4-2
MAIN DECKSIDEBOARD

4 Reflecting Pool
2 Island
4 Grove of the Burnwillows
4 Vivid Creek
4 Flooded Grove
3 Vivid Grove
3 Adarkar Wastes

4 Reveillark
4 Sower of Temptation
3 Body Double
2 Bonded Fetch
4 Mulldrifter
3 Kitchen Finks
4 Wall of Roots
1 Murderous Redcap
2 Venser Shaper Savant
3 Greater Gargadon

3 Firespout
2 Primal Command
1 Prismatic Lens

3 Trickbind
3 Teferi, Mage of Zhalfir
2 Pact of Negation
4 Cloudthresher
1 Firespout
1 Murderous Redcap
1 Kitchen Finks


Juho Toivonen, 4-2 - "Mahosen raiskaama"
MAIN DECKSIDEBOARD

2 Keldon Megaliths
3 Ghitu Encampment
17 Mountain

4 Demigod of Revenge
4 Blood Knight
4 Boggart Ram-Gang
3 Magus of the Moon
4 Keldon Marauders
3 Ashenmoor Gouger
4 Mogg Fanatic

4 Incinerate
4 Flame Javelin
2 Firespout
2 Shard Volley

4 Sulfurous Blast
4 Sulfur Elemental
3 Dragons Claw
4 Threaten


Joonas Vesanto, 4-2 - "Mew"
MAIN DECKSIDEBOARD

17 Forest
1 Pendelhaven
1 Saltcrusted Steppe
4 Treetop Village

2 Tattermunge Maniac
3 Talara's Battalion
4 Nettle Sentinel
4 Wrens Run Vanquisher
4 Imperious Perfect
3 Chameleon Colossus
1 Mirri Cat Warrior
4 Llanowar Elves
4 Boggart Ram-Gang
4 Bramblewood Paragon

3 Garruk Wildspeaker
3 Obsidian Battle-Axe

2 Wheel of Sun and Moon
1 Firespout
1 Hurricane
2 Utopia Vow
2 Cloudthresher
4 Guttural Response
3 Naturalize


Anton Huotari, 4-2 - "Lämät stackiin"
MAIN DECKSIDEBOARD

1 Scring Sheets
1 Fungal Reaches
3 Highland Weald
2 Grove of the Burnwillows
5 Snow-Covered Mountain
5 Snow-Covered Forest
4 Treetop Village

2 Bogardan Hellkite
4 Magus of the Moon
2 Wall of Roots
2 Cloudthresher
3 Chameleon Colossus

1 Firespout
2 Coldsteel Heart
1 Loxodon Warhammer
3 Sulfurous Blast
4 Incinerate
2 Molten Disaster
4 Skred
2 Harmonize
3 Garruk Wildspeaker
3 Into the North

3 Akroma Angel of Fury
3 Primal Command
2 Kitchen Finks
3 Vexing Shusher
1 Cloudthresher
3 Krosan Grip



Matti Hietalahti, 4-2 - "Tikkupiina"
MAIN DECKSIDEBOARD

23 Snow-Covered Mountain
3 Keldon Megaliths

4 Mogg Fanatic
4 Magus of the Scroll
4 Figure of Destiny
4 Magus of the Moon
3 Ashenmoor Gouger
4 Demigod of Revenge

4 Skred
4 Incinerate
4 Flame Javelin

3 Faerie Macabre
2 Siege-Gang Commander
3 Serrated Arrows
3 Manabarbs
4 Lash Out


Kiitokset Matti Nuortiolle listojen kirjoittamisesta ja pakkajakaumasta.

Kommentit
#1
Kavu
29.7-08 12:26

Kyllä Kuukankin ois jo tuolla menestyksellä pitänyt slotti saada. :-D
#2
Thaurwylth
30.7-08 16:46

Jan Moilasen pakasta tuli tietoja sähköpostitse. Standardi monivärinen Reveillark on se. Löytyy Primal Commandit, Mannequineja on tuplaten, löytyy oikeaoppisesti Redcap-tappo. Sivulla Teferit ja Cloudthresherit, kuten olla pitää.
#3
flame
30.7-08 16:47

Jotain random dekkilistoja löytyi vielä varastolle tuotujen laatikoiden kätköistä. Setvin niitä huomenna jos ehdin. Ainakin Legacyn ja Vintagen listat ovat täällä, samoin jotain sekalaisia SMQ/SM-listoja.

Sinun täytyy kirjautua sisään voidaksesi kommentoida artikkeleja ja uutisia.

Uusimmat artikkelit: